راه اندازی موتور جستجوی هوشمند ایبوک‌باز

راه اندازی موتور جستجوی هوشمند ایبوک‌باز

ایبوک‌باز با بیش از هشتصد هزار کتاب بزرگترین آرشیو کتاب الکترونیکی در کشور است و نگاهی به این عدد "800000" کافی است تا متوجه شویم راهی بجز جستجو برای رسیدن به یک کتاب خاص از میان این همه کتاب وجود ندارد.

شاید تابحال در حال جستجوی یک کتاب در گوگل با پیشنهادات مختلف گوگل روبرو شده باشید. گوگل در هربار جستجو در کنار نتایجی که شما به دنبال آن هستید، عبارات مشابهی که سایرین به دنبال آن ها بوده اند را به شما نمایش می دهد. همچنین اگر عبارت مورد جستجو دارای اشتباه نگارشی باشد کلمه ی جایگزین آن را به شما پیشنهاد می دهد. تیم ایبوک باز تمام تلاش خود را کرده تا یک سیستم جستجوی هوشمند ایجاد کند. حالا ببینیم این سیستم جستجوی هوشمند در حال حاضر چه امکاناتی دارد که آن را خاص می کند. 


ایبوک‌باز سعی کرده از ساز و کاری مشابه آنچه گوگل انجام می دهد برای بهبود نتایج جستجو استفاده کند. یعنی اگر عبارتی که شما در ایبوک‌باز به دنبال آن هستید در اطلاعات مربوط به هیچ کتابی یافت نشد، ایبوک‌باز عبارت مناسب دیگری که ممکن است بهتر به نتیجه برسد و همچنین از نظر محتوایی با عبارت مورد جستجوی شما تفاوتی ندارد به شما پیشنهاد می کند. موتور جستجوی ایبوک باز از سابقه ی جستجوی کاربران خود برای بهبود نتایج جستجو استفاده می نماید و با استفاده از آن ها احتمال اشتباه نگارشی را هشدار می دهد. همچنین در ارائه ی نتایج سعی شده تا مطالب به ترتیبی که به نتیجه ی مورد نظر شما در جستجو نزدیک تر است مرتب شوند. این امکانات جستجو تا کنون با پشتکار زیاد بچه های برنامه نویس تیم توسعه ی ایبوک‌باز شکل گرفته و آن ها قول داده اند هر روز امکانات بیشتری به این موتور جستجو اضافه کنند تا نتایج بهتر و سریعتری به کاربران ایبوک‌باز ارائه شود.


تاکید اصلی تیم ایبوکباز سادگی و دسترسی آسان به نتایج دقیق است. به طوری که کاربران بتوانند بدون استفاده از امکاناتی مانند جستجوی پیشرفته به نتیجه ی دلخواه خود دسترسی پیدا کنند. امیدواریم شما ما را با پیشنهاداتتان و از طریق ایمیل blog@ebookbaz.com به سوی ارائه ی خدمات بهتر راهنمایی کنید.