پیش نمایش کتاب در ایبوک‌باز

پیش نمایش کتاب در ایبوک‌باز

شاید تابحال در گوگل بوک (books.google.com) و آمازون (amazon.com) به دنبال کتاب مورد نیاز خود گشته باشید. در این سایت ها شما با امکانی بسیار کاربردی و مفید مواجه می شوید با عنوان "Book previwe". با استفاده از این امکان شما قادر هستید تا پیش از خرید یک کتاب، صفحاتی از آن کتاب را مشاهده کنید و از کیفیت چاپ، محتوای کتاب و اطلاعاتی اولیه ی آن اطمینان پیدا کنید.


یکی از امکاناتی که در ایبوک‌باز در نظر گرفته شده است امکان "پیش نمایش" یا همان "Book previwe" است. با استفاده از این امکان شما قادر خواهید بود صفحات کتاب های دارای فرمت های "pdf" و "djvu" را پیش از دانلود مطالعه کنید و از محتوای آن ها اطمینان پیدا کنید. 

استفاده از این امکان بسیار ساده است. هنگامی که در صفحه ی مرتبط به یک کتاب قرار دارید و اطلاعات آن کتاب به شما نمایش داده شده است، مشاهده می کنید که در بالای تصویر جلد کتاب عبارت "پیش نمایش" نوشته شده است. کافی است روی جلد کتاب کلیک کنید تا صفحه ی  پیش نمایش کتاب در مقابل شما ظاهر گردد (مطابق شکل زیر). 

پیش نمایش کتاب در ایبوک باز


با کلیک بر روی پیش نمایش کتاب صفحه ی پیش نمایش مشاهده می شود. ابتدا باید چند ثانیه صبر کنید تا نرم افزار شروع به بارگذاری صفحات کتاب بکند. در صورتی که از سرعت بالای اینترنت خود اطمینان ندارید ممکن است این زمان اندکی بیشتر شود. پس از بارگذاری تصاویر، صفحه ای مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید کرد. در این صفحه تعداد ی تصویر بند انگشتی در سمت راست قرار گرفته که به ترتیب شماره گذاری شده اند. هر یک از این تصاویر، تصویر کوچک شده ای از صفحه ی کتابی است که پیش نمایش می شود. با کلیک بر روی هر یک از این صفحه ها در سمت چپ صفحه ی پیش نمایش، تصویر بزرگتر آن صفحه بارگذاری می شود. شما می توانید با استفاده از امکان بزرگنمایی (zoom) تصویر را به اندازه ی دلخواه خود تغییر دهید و پس از اتمام مشاهده ی صفحه های کتاب با کلیک بر روی دکمه ی "بستن" در گوشه ی بالا و سمت چپ، صفحه ی پیش نمایش را ببندید و به صفحه ی اطلاعات کتاب باز گردید.